Jaki telewizor do 5000 zł – ranking produktów marki Samsung

Kupujesz nowy telewizor, ale nie wiesz, jaki model wybrać? Zastanawiasz się, co może zaoferować Ci telewizor do 5000 zł? Zapoznaj się z naszym rankingiem, by wybrać model dopasowany do swoich potrzeb. Sprawdź, jakie technologie możesz znaleźć w nowoczesnych telewizorach Samsung.

Telewizor do 5000 zł – co powinien oferować?

5000 zł to wcale niemała kwota. Nic dziwnego, że od telewizorów w tej cenie oczekujemy czegoś więcej niż tylko dobrej jakości. Przede wszystkim istotny jest rozmiar telewizora, im większa przekątna telewizora, tym lepiej. W tej cenie powinniśmy już kupić 65 cali w rozdzielczości 4K. Jednak nie tylko to będzie miało znaczenie przy wyborze. Ważna jest również technologia wyświetlania obrazu. Najczęściej możemy mieć do czynienia z QLED oraz Crystal UHD. Na OLED-y będziemy musieli wydać niestety trochę więcej.

Telewizor do 5000 zł powinien również wyróżniać się dobrą jakością brzmienia. Dla graczy istotna może być też częstotliwość odświeżania ekranu – im wyższa, tym płynniejszy będzie obraz w grach, co może skutecznie zwiększyć naszą przewagę nad przeciwnikiem. Dobrze by było, gdyby zastosowano dodatkowe technologie upłynniające ruch.

Okazuje się, że wymagania te spełniają telewizory Samsung. Jaki telewizor do 5000 zł wybrać?

Ranking telewizorów do 5000 zł – co oferuje marka Samsung?

Jednym z lepszych wyborów dla fanów kina będzie Samsung 50″ Neo QLED 4K QN92C. Co oferuje? Trudno nie wspomnieć o technologii Quantum Mini LED, która wpływa na lepsze kontrolowanie podświetlenia ekranu. Dzięki temu możemy dostrzec nawet najmniejsze detale – zarówno w jasnych, jak i ciemnych scenach. Zaletą tego modelu jest też Neuronowy Procesor AI Quantum 4K, który skaluje obraz do wyższej rozdzielczości*.

Jeśli zastanawiamy się, jaki telewizor 65 cali do 5000 zł wybrać, odpowiedzią może być model Samsung 55” Q77C QLED 4K. Podobnie jak w poprzednim przypadku, również tutaj mamy możliwość optymalizacji obrazu – tym razem z wykorzystaniem Procesora AI Quantum 4K. Telewizor ten jest szczególnie polecany fanom konsoli. Wyposażono go w różne funkcje dla graczy, takie jak Free Sync Premium Pro czy Automatyczny Tryb Gry. Dzięki temu możemy cieszyć się płynnym obrazem i mniejszymi opóźnieniami.

Jeśli wśród większych telewizorów szukamy takiego, który wypełni nasz obraz miliardem kolorów, warto rozważyć zakup modelu Q67C. Technologia 100% Natężenie Kolorów (dzięki zastosowaniu Quantum Dot) ** oferuje nam świetne kolory nawet w bardzo jasnych scenach.

Czy jest tu ktoś, kto jeszcze nie słyszał o świetnej linii telewizorów Samsung The Frame? Jeśli chcemy mieć w domu swoją małą galerię sztuki albo po prostu szukamy telewizora, który świetnie uzupełni klasyczne wnętrza, model The Frame LS03BG może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wystarczy dobrać odpowiednie ramki*** oraz włączyć Tryb Sztuki****, by w jednej chwili przemienić telewizor w przepiękny obraz.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

* Jakość wyświetlanej treści może się różnić w zależności od rodzaju treści i formatu. Skalowanie AI (dzięki sztucznej inteligencji) do jakości zbliżonej do 4K może nie mieć zastosowania do połączenia z komputerem oraz Trybu Gry.

** 100% Natężenie Kolorów zmierzone według standardu DCI-P3, certyfikowane przez VDE.

*** Wymienne ramki są sprzedawane osobno. Dostępność stylów i kolorów ramek może się różnić w zależności od rozmiaru telewizora. Kompatybilność z Wymienną Ramką zależy od typu ramki

**** Aby uzyskać dostęp do pełnego wyboru dzieł sztuki wymagana jest subskrypcja Art Store. Opłaty dotyczą usługi subskrypcji. Dzieła sztuki w Art Store mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Telewizor działający w Trybie Sztuka wciąż pobiera prąd.

Photo of author

Marcin